Vyberte a nahlašte problém:Úklid ulicPoškozený mobiliářNepořádek kolem kontejnerů na tříděný odpad
Nepořádek kolem sběrných nádob na komunální odpadPsí exkrementyChybějící sáčky na psí exkrementyVeřejné osvětlení
Veřejná zeleň (nepořádek, projevy vandalismu)Dětská hřiště (nepořádek, projevy vandalismu)Černé skládkyDalší podněty Čisté Trojce
#10050   Svoz volně pohozených vánočních stromků z ulic Žižkova8. 1. 2020 (12:38)Telefonicky hlášeno
#10049   Dobry den, rad bych pozadal o vycisteni a kontrolu cisteni ulice Křišťanova, uklidove cety zde projizdeji s…8. 1. 2020 (12:15)Jan
#10048   Veliké desky při popelnicích...8. 1. 2020 (11:34)Čistá
#10047   Televize, kde nepatří...8. 1. 2020 (11:32)Čistá
#10046   dobry den poskozena informacni tabule o zakazu vstupu se psy. Tenhle problem sem po prve hlasil uz pred rokem…8. 1. 2020 (10:46)Petr
#10045   Korunní 83, dnes v 10hod.8. 1. 2020 (10:11)Daniela
#10044   Trápí nás velký nepořádek v okolí kontejnerů po vánoční invazi odpadků.8. 1. 2020 (09:04)Jana
#10043   Vstup do uzavřeného prostoru, odpad z popíjení a kouření. 8. 1. 2020 (00:00)Lenka
#10042   Velké množství psích výkalů. 7. 1. 2020 (23:55)Lenka
#10041   Elektronické zařízení při popelnici.7. 1. 2020 (16:08)Čistá
#10040   Rozházené odpadky7. 1. 2020 (14:50)Objeveno Trojkou
#10039   Vánoční strom7. 1. 2020 (14:49)Objeveno Trojkou
#10038   Kamení na chodníku u ČVO 302257 - 3022587. 1. 2020 (12:01)OŘ MP Praha 3
#10037   Zatisi u kontejneru na trideny odpad v ulici V okruzi7. 1. 2020 (08:57)Martina
#10036   v Choumove jsou 3 hovna vedle sebe. je to ostuda...7. 1. 2020 (08:51)Ivo
#10035   Dobrý den, mohla bych Vás poprosit o odvoz vánočních stromečků. Odložené vánoční stromky se hromadí…6. 1. 2020 (18:19)Alena
#10034   Dobrý den, prosím o úklid v prostoru kontejnerů na komunální odpad ve dvoře domu Soběslavská 35. Někteří…6. 1. 2020 (17:16)Petr
#10033   V ohraničeném prostoru stanoviště popelnic vedle domu Na Vrcholu 25 je vyházené velké, a bohužel postupně…6. 1. 2020 (15:19)Luděk
#10032   Dobrý den, dne 3.1. v ranních hodinách došlo na rohu ulic Na Hlídce a Koněvova 161 k zapálení kontejnerů…6. 1. 2020 (12:49)Petra
#10031   Po odjezdu popelářů zůstalo kolem nádob na směsný odpad spoustu nepořádku.6. 1. 2020 (11:27)Jaroslav
#10030   Lednice na mrazu....6. 1. 2020 (10:51)Market.M
#10029   Nepořádek kolem popelnic Jeseniova 518/236. 1. 2020 (10:43)Kristýna
#10028   Kusy betonu v trávníku. Nejspíš zbytek po značkách.6. 1. 2020 (10:03)Kateřina
#10027   rozsypaný odpad6. 1. 2020 (09:54)Marie
#10026   nahazene odpadky za plotem u rozbiteho domu. 6. 1. 2020 (09:31)Andrea
#10025   Opakovaný nepořádek, ostuda všech spolubydlících6. 1. 2020 (08:29)Richard
#10024   Odpadky v posledním úseku ulice Jeseniova vedle koleji Jarov5. 1. 2020 (16:40)Radka
#10023   Plné popelnice na tříděný odpad u autobusove zastávky ohrada v ulici Koněvova 5. 1. 2020 (16:19)Lukáš
#10022   Hajkova ulice , okoli kontejneru a ulice Prazacka u vstupu na Vitkov vc. prilehleho parkoviste, okoli-pod schodama…5. 1. 2020 (15:35)Helena
#10021   chybějící koš a pytlíky na psí exkrementy5. 1. 2020 (14:51)Kateřina

Čistá Trojka pro iPhone (stáhnout aplikaci) Čistá Trojka pro Android (stáhnout aplikaci)

Smyslem projektu Čistá Trojka je snaha zlepšit prostředí, ve kterém žijeme. Chceme žít ve městě, které bude oázou klidu, kde dobře udržované plochy zeleně, parků, ulic, veřejných prostranství bez odpadků, nedopalků, psích exkrementů, přeplněných kontejnerů, budou samozřejmostí. Všímejme si proto dobrých příkladů, jak žít v lepším prostředí a upozorňujme na ty špatné. My se o to snažíme prostřednictvím projektu Čistá Trojka! Přidejte se k nám!

Chceme, aby Praha 3 byla místem, kde se bude dobře žít!

Co s vánočním stromkem?

2. 1. 2020

Co s vánočním stromkem?

Někdo se z něj těší tak dlouho, jak stromek vydrží. Ve většině domácností se likviduje kolem svátku Tří králů. A pokud máte co do činění se stromkem živým, víte moc dobře, že jehličky budete nacházet zabodané v koberci klidně ještě i o prázdninách. Jak na to, aby jich bylo co nejméně?

V první řadě zvolte místo, kde bude likvidace stromku probíhat - balkon, terasa nebo pouze místo bez koberce.

Než stromek odstrojíte

Rozložte pod něj igelit. Počet zatoulaných jehliček se tak výrazně zmenší.

Pak pochopitelně následuje odstranění žárovek a ozdob. Měli byste sundat skutečně vše, a to i kovové háčky! V některých městech nebo vesnicích se totiž stromky štěpkují a využijí do kompostu. Kvůli zapomenutým háčkům se také nedoporučuje nosit stromky do lesa, kde by mohly sloužit jako potrava pro divokou zvěř.

Kam vyhodit vánoční stromeček

Měl by skončit u kontejneru. Vyhozené vánoční stromky nepatří do nádob na směsný odpad. V případě, že máte veřejně přístupnou popelnici nebo kontejner na směsný odpad, lze stromky volně odložit vedle nich. Pokud máte popelnice v domech, dejte stromek blízko k místu, kde většinou staví popelářské auto.

Pokud jste se rozhodli letos vyhodit umělý stromek s tím, že se vrátíte k živým nebo si pořídíte nový, pak si počkejte na velkoobjemový kontejner nebo zamiřte rovnou do sběrného dvora.

Umělé stromky nepatří ani do plastů, ani do směsného odpadu a neměli byste je nechávat ani vedle kontejnerů!

 

Celý článek

Levnější svoz bioodpadu

12. 12. 2019

Levnější svoz bioodpadu

Od Nového roku levnější svoz bioodpadu

Doteď si lidé mohli zaplatit svoz rostlinného odpadu u jedné ze čtyř společností, které v Praze službu zajišťují. Od ledna si může hnědou popelnici na rostlinné zbytky objednat vlastník nemovitosti přímo u města, a to s padesátiprocentní slevou. Pokud například zvolí velikost popelnice 120 litrů a četnost svozu jednou za dva týdny, zaplatí měsíčně 56 korun.

Aktuálně má u společností objednaný svoz bioodpadu asi 14 tisíc objektů. Těm všem byla v těchto dnech odeslána výpověď smlouvy s informacemi o tom, jak si zajistit službu svozu bioodpadu od 1. 1. 2020. Vzhledem k tomu, že služba byla městem zlevněna, přepokládá se, že i nadále budou mít vlastníci o zajištění svozu bioodpadu zájem. Hnědý kontejner na rostlinný odpad je v Praze možné si objednat už od roku 2004.

Celý článek

Velkoobjemové kontejnery v prosinci

1. 12. 2019

Velkoobjemové kontejnery v prosinci

Pokud se potřebujete zbavit věcí velkých rozměrů, můžete využít velkoobjemových kontejnerů ( VOK ) jejichž přistavení na prosinec je rozepsáno v tabulce.

VOK budou přistavovány v pracovní dny pouze po dobu 4 hodin v odpoledních hodinách a o víkendech ve stejném režimu v dopoledních hodinách. Po dobu přistavení VOK bude přítomna obsluha, která zajistí správné ukládání objemného odpadu a bude dohlížet, aby nedošlo ke zneužívání přistavených kontejnerů živnostníky a firmami.

 Žádáme občany, aby neodkládali odpad v jejich okolí!

Co do velkoobjemového kontejneru patří? 

Starý nábytek, koberce a linolea, zrcadla, umyvadla, vany a WC mísy, staré sportovní náčiní, autosklo a kovové předměty

Co do velkoobjemového kontejneru NEpatří?

Živnostenský odpad, nebezpečný odpad (např.: autobaterie, zářivky, barvy, rozpouštědla, motorové oleje a obaly od nich), bioodpad, stavební odpad, dále pak pneumatiky, elektrospotřebiče, televizory a PC monitory, počítače, lednice, mrazáky a sporáky

 

 

Koněvova x V Jezerách

3.12.2019

13:00

17:00

Soběslavská x Hollarovo nám.

3.12.2019

14:00

18:00

Tachovské náměstí

4.12.2019

13:00

17:00

Na Vrcholu x V Domově

4.12.2019

15:00

19:00

nám. Jiřího z Lobkovic

5.12.2019

15:00

19:00

nám. Barikád

7.12.2019

9:00

13:00

Kostnické nám.x Blahníkova

7.12.2019

10:00

14:00

Buková x Pod Lipami

10.12.2019

13:00

17:00

Jeseniova 143

10.12.2019

14:00

18:00

Přemyslovská x Orlická

11.12.2019

13:00

17:00

Sudoměřská x Křišťanova

11.12.2019

15:00

19:00

Křivá 15

12.12.2019

15:00

19:00

Přemyslovská x Sudoměřská

14.12.2019

9:00

13:00

U Rajské zahrady x Vlkova

14.12.2019

10:00

14:00

V Zahrádkách x Květinková

17.12.2019

13:00

17:00

Ambrožova x Malešická

17.12.2019

14:00

18:00

Koněvova x V Jezerách

18.12.2019

13:00

17:00

Soběslavská x Hollarovo nám.

18.12.2019

15:00

19:00

Tachovské nám.

19.12.2019

15:00

19:00

Na Vrcholu x V Domově

21.12.2019

9:00

13:00

 

 

Celý článek