Vyberte a nahlašte problém:Úklid ulicPoškozený mobiliářNepořádek kolem kontejnerů na tříděný odpad
Nepořádek kolem sběrných nádob na komunální odpadPsí exkrementyChybějící sáčky na psí exkrementyVeřejné osvětlení
Veřejná zeleň (nepořádek, projevy vandalismu)Dětská hřiště (nepořádek, projevy vandalismu)Černé skládkyDalší podněty Čisté Trojce
#9981   Nepořádek u popelnic v ulici K chmelnici 5,Praha 31. 1. 2020 (14:54)Jitka
#9980   Rozbita toijka1. 1. 2020 (14:25)Martin
#9979   Sklo v parku na vitkove1. 1. 2020 (14:21)Terka
#9978   Přeteká popelnice na psí exkrementy směsným odpadem. Popelnice nebyla od posledního hlášení vůbec vyvážená1. 1. 2020 (10:58)David
#9977   Prosím o úklid prostranství před domem Kubelíkova 62. Jsou zde již delší dobu psí exkrementy a před vchody…31. 12. 2019 (14:37)Dana
#9976   zlomený držák odpadkového koše, rozmlácený a vysypaný druhý koš, nečistoty po bezdomovcích kolem laviček…31. 12. 2019 (12:54)Filip
#9975   Psi exkrementy v ulici Pražačka.31. 12. 2019 (11:32)Anna ZaRi
#9974   Starý nábytek31. 12. 2019 (09:54)Telefonicky
#9973   Toto parkoviště je pravidelně používáno k opravě aut. Je pokrytý mazivem. Auto Citroen se nepohybovali…31. 12. 2019 (07:42)Romain
#9972   Nepořádek u popelnic30. 12. 2019 (15:08)Jitka
#9971   Velmi dlouho se opakuje neadekvatni neporadek kolem kontejneru v cajkovskeho, jsou prelnene skoro dene a kolem…30. 12. 2019 (15:00)J
#9970   Psi exkrementy každý 100m v ulice Borivojova30. 12. 2019 (12:37)Katsiaryna
#9969   plný papírový kontejner30. 12. 2019 (12:32)Katsiaryna
#9968   nepořádek kolem kontejnerů30. 12. 2019 (10:24)Karel
#9967   Nepořádek kolem kontejnerů. 29. 12. 2019 (19:16)Veronika
#9966   Rozházený odpad okolo popelnic, prosím o úklid. Děkuji29. 12. 2019 (15:19)Pavel
#9965   Díra ve vozovce.29. 12. 2019 (12:40)Tomas
#9964   Nepořádek poblíž grilovaciho místa v parku Židovské pece.29. 12. 2019 (09:12)Karel
#9963   Hadr na chodníku 28. 12. 2019 (14:33)Jan
#9962   ...28. 12. 2019 (12:43)Jan
#9961   Dnes v 10 hod,, Korunní 8328. 12. 2019 (10:38)Daniela
#9960   Na tramvajové zastávce flora chybí koš. Všude se válí nedopalky a odpadky.28. 12. 2019 (09:35)Eliška
#9959   Znečištěný průchod mezi domy Roháčova 46 a 44, od znovuotevření se vůbec neuklízí. 27. 12. 2019 (20:52)Alex
#9958   nepořádek na ulici27. 12. 2019 (11:11)Jan
#9957   nedávno shořelý autovrak, chtělo by to i uklidit svinčík okolo26. 12. 2019 (21:39)Jan
#9956   Vyhozená televize26. 12. 2019 (19:40)Martin
#9955   Dverni zaruben na rampe trafostanice u parkoviste, ktere se nachazi za domem na adrese Habrova 10.26. 12. 2019 (13:56)Jan
#9954   Papírová krabice vyhozená ve křoví vedle cesty vedoucí za areálem Ošetřovatelského domova.26. 12. 2019 (11:40)Jan
#9953   Prázdné lahve, obaly a kelímky v trávě u čerpaní stanice.26. 12. 2019 (11:32)Jan
#9952   Prázdné lahve, plechovky a kelímky v betonové skruži na louce za pomníkem obětem 2. sv. války (nedaleko…26. 12. 2019 (11:28)Jan

Čistá Trojka pro iPhone (stáhnout aplikaci) Čistá Trojka pro Android (stáhnout aplikaci)

Smyslem projektu Čistá Trojka je snaha zlepšit prostředí, ve kterém žijeme. Chceme žít ve městě, které bude oázou klidu, kde dobře udržované plochy zeleně, parků, ulic, veřejných prostranství bez odpadků, nedopalků, psích exkrementů, přeplněných kontejnerů, budou samozřejmostí. Všímejme si proto dobrých příkladů, jak žít v lepším prostředí a upozorňujme na ty špatné. My se o to snažíme prostřednictvím projektu Čistá Trojka! Přidejte se k nám!

Chceme, aby Praha 3 byla místem, kde se bude dobře žít!

Co s vánočním stromkem?

2. 1. 2020

Co s vánočním stromkem?

Někdo se z něj těší tak dlouho, jak stromek vydrží. Ve většině domácností se likviduje kolem svátku Tří králů. A pokud máte co do činění se stromkem živým, víte moc dobře, že jehličky budete nacházet zabodané v koberci klidně ještě i o prázdninách. Jak na to, aby jich bylo co nejméně?

V první řadě zvolte místo, kde bude likvidace stromku probíhat - balkon, terasa nebo pouze místo bez koberce.

Než stromek odstrojíte

Rozložte pod něj igelit. Počet zatoulaných jehliček se tak výrazně zmenší.

Pak pochopitelně následuje odstranění žárovek a ozdob. Měli byste sundat skutečně vše, a to i kovové háčky! V některých městech nebo vesnicích se totiž stromky štěpkují a využijí do kompostu. Kvůli zapomenutým háčkům se také nedoporučuje nosit stromky do lesa, kde by mohly sloužit jako potrava pro divokou zvěř.

Kam vyhodit vánoční stromeček

Měl by skončit u kontejneru. Vyhozené vánoční stromky nepatří do nádob na směsný odpad. V případě, že máte veřejně přístupnou popelnici nebo kontejner na směsný odpad, lze stromky volně odložit vedle nich. Pokud máte popelnice v domech, dejte stromek blízko k místu, kde většinou staví popelářské auto.

Pokud jste se rozhodli letos vyhodit umělý stromek s tím, že se vrátíte k živým nebo si pořídíte nový, pak si počkejte na velkoobjemový kontejner nebo zamiřte rovnou do sběrného dvora.

Umělé stromky nepatří ani do plastů, ani do směsného odpadu a neměli byste je nechávat ani vedle kontejnerů!

 

Celý článek

Levnější svoz bioodpadu

12. 12. 2019

Levnější svoz bioodpadu

Od Nového roku levnější svoz bioodpadu

Doteď si lidé mohli zaplatit svoz rostlinného odpadu u jedné ze čtyř společností, které v Praze službu zajišťují. Od ledna si může hnědou popelnici na rostlinné zbytky objednat vlastník nemovitosti přímo u města, a to s padesátiprocentní slevou. Pokud například zvolí velikost popelnice 120 litrů a četnost svozu jednou za dva týdny, zaplatí měsíčně 56 korun.

Aktuálně má u společností objednaný svoz bioodpadu asi 14 tisíc objektů. Těm všem byla v těchto dnech odeslána výpověď smlouvy s informacemi o tom, jak si zajistit službu svozu bioodpadu od 1. 1. 2020. Vzhledem k tomu, že služba byla městem zlevněna, přepokládá se, že i nadále budou mít vlastníci o zajištění svozu bioodpadu zájem. Hnědý kontejner na rostlinný odpad je v Praze možné si objednat už od roku 2004.

Celý článek

Velkoobjemové kontejnery v prosinci

1. 12. 2019

Velkoobjemové kontejnery v prosinci

Pokud se potřebujete zbavit věcí velkých rozměrů, můžete využít velkoobjemových kontejnerů ( VOK ) jejichž přistavení na prosinec je rozepsáno v tabulce.

VOK budou přistavovány v pracovní dny pouze po dobu 4 hodin v odpoledních hodinách a o víkendech ve stejném režimu v dopoledních hodinách. Po dobu přistavení VOK bude přítomna obsluha, která zajistí správné ukládání objemného odpadu a bude dohlížet, aby nedošlo ke zneužívání přistavených kontejnerů živnostníky a firmami.

 Žádáme občany, aby neodkládali odpad v jejich okolí!

Co do velkoobjemového kontejneru patří? 

Starý nábytek, koberce a linolea, zrcadla, umyvadla, vany a WC mísy, staré sportovní náčiní, autosklo a kovové předměty

Co do velkoobjemového kontejneru NEpatří?

Živnostenský odpad, nebezpečný odpad (např.: autobaterie, zářivky, barvy, rozpouštědla, motorové oleje a obaly od nich), bioodpad, stavební odpad, dále pak pneumatiky, elektrospotřebiče, televizory a PC monitory, počítače, lednice, mrazáky a sporáky

 

 

Koněvova x V Jezerách

3.12.2019

13:00

17:00

Soběslavská x Hollarovo nám.

3.12.2019

14:00

18:00

Tachovské náměstí

4.12.2019

13:00

17:00

Na Vrcholu x V Domově

4.12.2019

15:00

19:00

nám. Jiřího z Lobkovic

5.12.2019

15:00

19:00

nám. Barikád

7.12.2019

9:00

13:00

Kostnické nám.x Blahníkova

7.12.2019

10:00

14:00

Buková x Pod Lipami

10.12.2019

13:00

17:00

Jeseniova 143

10.12.2019

14:00

18:00

Přemyslovská x Orlická

11.12.2019

13:00

17:00

Sudoměřská x Křišťanova

11.12.2019

15:00

19:00

Křivá 15

12.12.2019

15:00

19:00

Přemyslovská x Sudoměřská

14.12.2019

9:00

13:00

U Rajské zahrady x Vlkova

14.12.2019

10:00

14:00

V Zahrádkách x Květinková

17.12.2019

13:00

17:00

Ambrožova x Malešická

17.12.2019

14:00

18:00

Koněvova x V Jezerách

18.12.2019

13:00

17:00

Soběslavská x Hollarovo nám.

18.12.2019

15:00

19:00

Tachovské nám.

19.12.2019

15:00

19:00

Na Vrcholu x V Domově

21.12.2019

9:00

13:00

 

 

Celý článek