Reakce Čisté Trojky | 21. 8. 2025 (14:03)
Dobrý den,
děkujeme za Váš podnět. Předali jsme ho k řešení Správě služeb hl. m. Prahy, která odstraňování autovraků z pozemků hl.m. Prahy zajišťuje. Před případným odtahem se posuzuje, zda se z právního pohledu skutečně jedná o autovrak a následně se zasílá výzva majiteli k odstranění vraku. Podněty Správě služeb hl. m. Prahy můžete zasílat přímo, na e-mailovou adresu epodatelna@sshmp.cz.
S pozdravem
Vaše Čistá Trojka
Reakce Čisté Trojky | 2. 9. 2025 (11:01)
Dobrý den,
na základě Vašeho oznámení provedli zaměstnanci SSHMP místní šetření u Vámi uvedeného motorového vozidla Mercedes C250, šedý, RZ: AHJ8946..
Ze závěru provedeného šetření vyplývá, že uvedené vozidlo nenaplňuje podmínky definované v ustanovení § 19 odst. 2 písm. h) zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, v platném znění, tzn., že se nejedná o silniční vozidlo, které po dobu více než 6 měsíců nesmí být podle zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích provozováno na pozemních komunikacích z důvodu marného uplynutí lhůty pro provedení pravidelné technické prohlídky nebo technické nezpůsobilosti vozidla zjištěné technickou prohlídkou nebo technickou silniční kontrolou.
Vozidlo má platnou TP do 07/2026 a nevykazuje znaky vraku. Děkujeme za pochopení.
S pozdravem
Správa služeb hlavního města Prahy