Praha 3 se připojila k akci Ukliďme Česko. Pomáhala i starostka.

18. 4. 2016

Praha 3 se připojila k akci Ukliďme Česko. Pomáhala i starostka.

Úklidový tajfun rozvířil o víkendu odpadky a nepořádek v Praze 3. Do úklidu se zde totiž v sobotu pustili dobrovolníci celostátního projektu Ukliďme Česko, kteří uklidili vybrané lokality v městské části. 

„Chtěla bych všem dobrovolníkům moc poděkovat. Podařilo se jim odklidit zhruba 60 pytlů odpadu. Je za tím obrovský kus práce,“ ocenila práci všech, kteří v sobotu nezůstali doma nebo neodjeli na výlet a přidali se k úklidu své městské části starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

K dobrovolníkům se však přidala sama starostka se svým kolegou místostarostou Janem Maternou. Oblékli si pracovní oděv a na den se stali závozníky, kteří pomáhali sesbíraný odpad a nepořádek likvidovat a odvážet na skládku. „Protože platí, že víc očí víc vidí a víc rukou víc uklidí, nemohli jsme zůstat doma. Černé skládky jsou problémem nejen naší městské části, ale celé republiky. V sobotu se společně potkaly dva smysluplné projekty – celostátní Ukliďme Česko a radniční Čistá Trojka, jejíž auto jsme mohli k odvozu odpadků využít. Oba projekty se snaží o zapojení široké veřejnosti pro zlepšení prostředí, ve kterém žijeme. Chceme žít ve městě, kde dobře udržované plochy zeleně, parků, ulic, veřejných prostranství bez odpadků, nedopalků, psích exkrementů, přeplněných kontejnerů, budou samozřejmostí,“ dodala starostka Hujová.