Nepořádek kolem sběrných nádob na komunální odpad #2525

Stav hlášení: vyřízený problém

Vložil(a): Petra   |   12. 5. 2017 (17:15)   |   Zobrazit všechna hlášení přispěvatele

přístřešek na kontejnery a jeho okolí

Reakce Čisté Trojky   |   15. 5. 2017 (14:33)

Dobrý den,
kvůli probíhající stavbě se nebylo možné na uvedené místo vozidlem vůbec dostat. Zkusíme místo zmonitorovat opět následující pracovní den.
Pavel, Čistá Trojka

Vložil(a): Petra   |   16. 5. 2017 (09:04)   |   Zobrazit všechna hlášení přispěvatele

Dobry den, diky za rychlou reakvi. Nyni je jiz misto pristupne, prikladam aktualizovane foto.

Reakce Čisté Trojky   |   16. 5. 2017 (14:28)

Dobrý den,
neměli jsme opět bohužel štěstí se k místu dostat. Každopádně odvoz věcí ze stavby musí zajistit stavební firma. Ostatní nepořádek okolo kontejnerů na komunální odpad je věcí SVJ. Je tento dům ve správě městské části?
Čistá Trojka

Reakce Čisté Trojky   |   16. 5. 2017 (14:29)

Foto situace.

Vložil(a): Petra   |   16. 5. 2017 (16:02)   |   Zobrazit všechna hlášení přispěvatele

Dobrý den, díky za vaši odpověď.
V přístřešku na kontejnery a jeho okolí se bohužel odpad hromadí dlouhodobě, tedy v řádu týdnů, nyní již ale situace přerostla v regulerní skládku.
Nejedná se o odpad ze stavby, ten po sobě stavba pravidelně likviduje, ale o starý nábytek a harampádí, které zde hromadí lidé pravděpodobně po dojmem, že když zde probíhá revitalizace, tak se nepořádek navíc jaksi ztatí, nebo jej zlikviduje stavba. Skládka ale pochopitekně nemizí, jelikož ani svoz komunálního odpadu ani stavba není povinna takovou skládku likvidovat.
Množství kontejnerů je nedostatečné, v přístřešku se navíc v noci přehrabují hledači pokladů, často odpadky rozhází po celé ulici, vykonávají do přístřešku (nejen) malou potřebu...
Ano, celé sídliště spadá pod Správu zbytkového majetku MČ Praha 3, měla bych se tedy obrátit na ně?
A mohl byste mi prosím poslat kontakt na někoho, kdo má za MČ Praha 3 na starosti právě problematiku kontejnerů? Jak je možné, že na tak velkém sídlišti nejsou vůbec umístěny kontejnery na tříděný odpad? Respektive dříve zde byly, ale zmizely. Jak plánuje MČ řešit situaci do budoucna? Uzavřeným přístřeškem? Nebo ještě lépe zapuštěnými kontejnery do země? A v jakém časovém horizontu? Na koho bych se mohla s podobnými dotazy obrátit?
Předem mockrát děkuji za pomoc!

Reakce Čisté Trojky   |   17. 5. 2017 (15:28)

Dobrý den,
oslovili jsme Správu zbytkového majetku MČ Praha 3, ta nám dala kontakt na OTSMI a ty by zase měli oslovit firmu co prováděla rekonstrukci. Věc tedy řešíme, ale také i my vypomůžeme s úklidem tohoto místa. Dotaz na tříděný odpad předáváme na MČ Praha 3. Budeme Vás informovat.
Pavel, Čistá Trojka

Vložil(a): Petra   |   21. 5. 2017 (12:03)   |   Zobrazit všechna hlášení přispěvatele

Dobrý den, děkuji, že situaci řešíte. Pro info posílám aktuální foto.

Vložil(a): Petra   |   23. 5. 2017 (18:51)   |   Zobrazit všechna hlášení přispěvatele

Dobry den, posilam opet aktualni foto z dneska (po vyvezeni odpadku).

Reakce Čisté Trojky   |   26. 5. 2017 (11:55)

Dobrý den,
děkujeme. Po různých tahanicích o původu vzniku odpadu a po tom kdy se nikdo jiný k likvidaci nahromaděného odpadu nehlásí, začne příští týden Čistá Trojka tento odpad likvidovat.
Pavel, Čistá Trojka

Reakce Čisté Trojky   |   29. 5. 2017 (15:58)

Dobrý den,
dnes jsme místo kompletně uklidili.
Čistá Trojka