Nepořádek kolem sběrných nádob na komunální odpad #17173 Stav hlášení: Vyřízený problém

Vložil(a): Jitka   |   11. 8. 2022 (18:42) | Zobrazit všechna hlášení přispěvatele

Dobrý den, občané bez domova nám neustale rabují popelnice vedle domu Biskupcova 48. Popelnice jsou v uzamykatelnych klecích, bihužel klec dokáží vysadit z kolejnice a u nezamknuté klece jii celou vyrabují a zanechají páchnoucí nepořádek. Pokud by to bylo možné, uklízíme to stale dokola a již si nevíme rady. Děkuji

Reakce Čisté Trojky | 12. 8. 2022 (08:16)

Dobrý den,
za nádoby na směsný odpad, jejich dostatečné zabezpečení, a také za pořádek v jejich okolí je zodpovědný jejich vlastník, tj, majitel přilehlé příslušné nemovitosti či SVJ. Tito JSOU POVINNI zabezpečit své nádoby tak, aby nemohlo dojít k jejich zneužití. Doporučujeme proto, aby dotyčný vlastník či vlastníci neprodleně zabezpečili klece tak, aby je nebylo možné takto snadno otevřít.

Váš podnět předáváme Oddělení Státní správy, které situaci v příštích dnech prověří, a bude dotyčného vlastníka, či každého z vlastníků či podílníků pokutovat.
Výše pokuty v tomto případě může dosáhnout výše 100 000 kč pro každého z vlastníků či podílníků.

S pozdravem MČ-P3