Vyberte a nahlašte problém:
Úklid ulicPoškozený mobiliářNepořádek kolem kontejnerů na tříděný odpadNepořádek kolem sběrných nádob na komunální odpad
Psí exkrementyChybějící sáčky na psí exkrementyVeřejné osvětleníVeřejná zeleň (nepořádek, projevy vandalismu)
Dětská hřiště (nepořádek, projevy vandalismu)Černé skládkyZávady chodníků a komunikacíDalší podněty Čisté Trojce

Čistá Trojka pro iPhone (stáhnout aplikaci) Čistá Trojka pro Android (stáhnout aplikaci)

Smyslem projektu Čistá Trojka je snaha zlepšit prostředí, ve kterém žijeme. Chceme žít ve městě, které bude oázou klidu, kde dobře udržované plochy zeleně, parků, ulic, veřejných prostranství bez odpadků, nedopalků, psích exkrementů, přeplněných kontejnerů, budou samozřejmostí. Všímejme si proto dobrých příkladů, jak žít v lepším prostředí a upozorňujme na ty špatné. My se o to snažíme prostřednictvím projektu Čistá Trojka! Přidejte se k nám!

Chceme, aby Praha 3 byla místem, kde se bude dobře žít!

NANOODPADY

11. 7. 2022

NANOODPADY

Odpady z oboru nanotechnologií

Co je to nanotechnologie? Říkáme tak těm oblastem průmyslu (a vědy), které si zahrávají s atomy. Cílem je využití materiálů nano rozměrů. Nano má význam jedné miliardtiny jednotky. Nanometr je miliardtina metru. Můžeme si představit jeden nanometr jako fotbalový míč a milimetr jako třeba naši planetu. 

 

 

 

Celý článek

Tříďme odpad, ne vzduch !

2. 7. 2022

Tříďme odpad, ne vzduch !

Za poslední tři roky se na Praze 3 navýšila kapacita stanovišť tříděného odpadu o 60 %. Vzrostla i četnost úklidu kolem kontejnerů a svozu odpadu. Přesto nádoby na tříděný odpad na mnoha místech stále přetékají.

.

 

Celý článek

PLASTOVÉ OBALY A JEJICH ALTERNATIVY

16. 6. 2022

PLASTOVÉ OBALY A JEJICH ALTERNATIVY

Žijeme v „době plastové“? Je třeba si přiznat, že se bez plastových obalů pravděpodobně úplně neobejdeme – v některých případech plní v současné době nenahraditelnou roli. Navíc s užíváním plastů mnoho z nás vůbec nešetří. Na druhou stranu se začínají čím dál častěji objevovat zprávy o nahrazování plastů jinými typy materiálů. A o čem se mluví?

 

 

Celý článek